O nás

Klademe důraz na uspokojení požadavků a potřeb zákazníků, čehož dosahujeme kvalitou obráběných dílů a dodržováním sjednaných termínů. I po více než 25 letech zůstáváme malou rodinnou firmou s přátelským kolektivem.

 

V roce 1992 pan Jiří Češka pořizuje několik strojů pro konvenční obrábění a začíná se svou ženou a jedním zaměstnancem podnikat v prostorách rodinného domu.

Soustředí se zejména na výrobu forem, střižných a lisovacích nástrojů. To vše zatím jen s využitím frézky, souřadnicové vyvrtávačky, hrotového soustruhu a brusek na kulato a na plocho.

O rok později začínáme s elektroerozivním obráběním. Díky pořízení hloubičky Strathclyde dokážeme obrábět i tvrdé díly po kalení.
V roce 1996 se naše strojní vybavení opět rozšiřuje, tentokrát o CNC konzolovou frézku FGS 40. S frézkou přichází i nová posila týmu.
Před přechodem do nového milénia neztrácíme krok s technologickým vývojem a pořizujeme první opravdový počítač PENTIUM 100 s neuvěřitelnými 8 MB RAM a 1GB hard diskem :-).

Modernizace se nevyhnula ani naší hloubičce. Nová orbitální hlava umožňuje například jiskření závitů.

Další stroj na sebe nenechal dlouho čekat, pořizujeme druhou elektroerozivní hloubičku, Erotech Basic 450.
Na přelomu tisíciletí rozšiřujeme možnosti elektroerozivního obrábění o drátové řezání díky HITACHI 4 Q a vrtačku startovacích otvorů. Po osmi letech podnikání je již množství pracovníků dvounásobné.
Po více než deseti letech kvalitní výroby a spokojenosti zákazníků zavádíme certifikovaný systém managementu jakosti dle ISO 9001:2000.
V nástrojárně přibývají tři vysoce výkonné a přesné moderní stroje. Již třetí elektroerozivní hloubička EXERON J 313 MF, druhá drátová řezačka FANUC Alpha 1iC Robocut a zejména vysokootáčkové frézovací centrum EXERON DIGMA HSC nejen pro výrobu grafitových elektrod.

Náš tým se opět rozrostl.

V roce 2013 se nabídka našich služeb rozrůstá o laserové navařování (HTS/B), které využíváme k opravám a úpravám nástrojů a forem.
Další nákup strojů proběhl na konci roku 2015. Jedná se o pořízení CNC soustružnického centra MAZAK Quick Turn Smart 250 a obměnu brusky na plocho modelem CHEVALIER FSG .

Do pracovního procesu se zapojuje syn a dcera. Do rodinné firmy tak dospěla druhá generace.

S mladou krví se dostáváme za hranice obrábění. Díky pořízení CAD software Solidworks začínáme s vlastní konstrukční činností.